آیا کیفیت دستگاه های مختلف تولید کننده ی گاز اوزون با هم تفاوتی دارند؟

دستگاه اوزون

واقعیت این است که همانند بسیاری از وسایل و دستگاه های ساخت انسان، کیفیت دستگاه های متفاوت تولید کننده ی گاز اوزون که برای اوزن تراپی استفاده می شود نیز می تواند تفاوت های فاحشی با یکدیگر داشته باشد. به عنوان یک مثال بارز می توان به تفاوت کیفیت خودروهای ساخت کمپانی های مطرح جهانی مانند بنز و برخی خودروهای ساخت شرکت های داخلی اشاره کرد. دستگاه های تولید گاز اوزون از یک محرک الکتریکی در درون خود بهره می برند که گاز اکسیژن O2 متصل به خود را به گاز اوزون O3 تبدیل می کنند و تفاوت دستگاه های مختلف به تمایز میان کیفیت این محرک ها و همچنین مسیر خروجی گاز در درون دستگاه و میزان گاز خروجی بستگی دارد. با توجه به این که بهترین دستگاه های موجود در دنیا فقط ۵٪ خروجی اوزون و ۹۵٪ خروجی اکسیژن دارند، لذا اهمیت کیفیت محرک های ذکر شده صد چندان می شود.

در دنیای پزشکی کشور آلمان در ایجاد دستگاه ها و تجهیزات با کیفیت و کارآمد پزشکی سرآمد همه ی کشورها بوده و در زمینه ی تولید دستگاه ژنراتور گاز اوزون نیز فعالیت های بسیاری داشته است. یکی از شرکت های آلمانی که با نام Hermann شناخته می شود، با تولید ژنراتور با کیفیت گاز اوزون خدمات شایانی به دنیای پزشکی داشته است. برخی شرکت های داخلی نیز اقدام به تولید ژنراتور نموده اند که متاسفانه توانایی ایجاد کیفیت مناسب را نداشته (همانند مثال خودروها که در ابتدای مقاله ذکر شده است) و فقط با قیمتی پایین تر از رقبای خود، توانسته اند بازاری برای خود در بین برخی همکاران ایجاد کنند که البته بهتر است همکاران محترم کمی در این زمینه ی خاص استفاده های درمانی تامل نمایند.

بدیهی است که هدف این مقاله نفی تلاش های متخصصین داخلی نیست اما در زمینه ی مسایل درمانی ورود به بازار تجهیزات پزشکی باید با علم و مطالعه ی بیشتری صورت پذیرد که مردم و جامعه ی پزشکی از مزایای آن منتفع شوند. اگر شما قصد دارید برای درمان خود اوزون تراپی را امتحان کنید در کلینیک اوزون تراپی دکتر بحرانی میتوانید با خیال راحت از کیفیت دستگاه ها این کار را انجام دهید.

مقالات

Ozoneآرتروزازنازوناوزناوزوناوزون تراپیاوزون درمانیتزریق اوزوندرددرد زانودرد کمردرد مفاصلدرمان درد مفاصلدرمان غیر تهاجمیکلینیک اوزون تراپیکلینیک اوزون درمانیگاز اوزون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *