بهترین کلینیک اوزون تراپی در تهران

بهترین مرکز اوزون تراپی در تهران

اوزون تراپی روشی نوین است که برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود. استفاده از اوزون در علم پزشکی از سال 1984 رواج پیدا کرده است و به مرور زمان خاصیت آن در بیماری های مختلف مشخص شده است. امروزه درمان مشکلاتی مانند دیسک کمر، دردهای سیاتیکی که به درون پا منتشر می شوند، درد زانو، بیماری های عفونی در قسمت های مختلف و … با اوزون درمان می شوند. اما با اثرگذاری این روش دارای شرایط خاصی است. یعنی نمی توان گفت که هر نوع اوزون تراپی می تواند موثر واقع شود. بلکه اوزونی که استفاده می شود و شخصی که اوزون تراپی را انجام می دهد در نتیجه گیری بسیار مهم هستند. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا بهترین کلینیک اوزون تراپی در تهران را به شما معرفی کنیم.

خدمات کلینیک اوزون تراپی

اوزون در علم پزشکی

حتما تا به حال کلمه اوزون به گوش شما خورده است. زمانی که نام اوزون می آید ذهن ما به گازی که لایه محافظتی جو زمین است کشیده می شود. اما همانطور که گفتیم، این فواید این گاز در علم پزشکی نیز کشف شده است و تکنیکی را به وجود آورده است که به اوزون تراپی مشهور شده است.  اوزون در حقیقت 3 اتم اکسیژن متصل به یکدیگر است که می تواند خواص درمانی فوق العاده ای داشته باشد. به همین دلیل در علم پزشکی برای درمان شرایط مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

خواص اوزون تراپی

استفاده از اوزون در علم پزشکی فواید زیادی دارد. اصلی ترین خواص آن مربوط به کنترل درد، کاهش عفونت و تقویت سیستم ایمنی می شود. در ادامه مکانیسم اثرگذاری اوزون در هر زمینه را برای شما توضیح می دهیم.

نقش اوزون در کنترل درد

مشکلات اسکلتی عضلانی عمدتا با درد زیاد و مزمن شان شناخته می شوند. دردهای سیاتیکی، درد زانو، مشکلات مربوط به ستون فقرات و …. درد زیادی را در شخص ایجاد می کنند. این درد می تواند توانایی دردهای روزمره را از شخص بگیرد. به طور معمول افراد مختلف سعی می کنند با استفاده از مسکن ها و یا آب درمانی درد خود را تسکین ببخشند. اما این روش ها نیز نتیجه مطلوب را ایجاد نمی کنند. زیرا به شدت زیاد التهاب را کاهش نمی دهند.

گاز اوزون با توجه به خاصیت ضدالتهابی بسیار قوی ای که دارد می تواند دردهای مزمن را به خوبی کنترل کند. کسانی که دچار زانودرد، کمر درد و یا دردهای سیاتیکی هستند، عمده درد به دلیل التهاب اطراف بافت ها می باشد که گاز اوزون به خوبی این التهاب را کنترل می کند.

خاصیت ضد عفونی

به محض ورود گاز اوزون به بدن باعث ایجاد رادیکال های آزاد می شود. این رادیکال های آزاد می توانند انواع باکتری و قارچ را از بین ببرند. این موضوع باعث می شود که رشد عفونت در بدن متوقف شود و التهاب ناشی از عفونت کاهش پیدا کند.

تقویت سیستم ایمنی

با ورود گاز اوزون به درون بدن به اتم های اکسیژن تجزیه می شود. وجود اکسیژن درون جریان خون بدن برای دفاع از سیستم ایمنی بسیار مهم می باشد. بنابراین با افزایش سطح اکسیژن خون، سیستم ایمنی بدن فعال تر می شود و بهتر می تواند با عوامل خارجی مبارزه کند.

بهترین مرکز اوزون تراپی در تهران

آیا هر اوزون تراپی ای موثر است؟

در جواب این سوال باید بگوییم که درست است مراکز زیادی اوزون تراپی را انجام می دهند، اما باید در نظر داشته باشید که عوامل مختلفی می توانند بر روی کیفیت اوزون تراپی و نتایج آن موثر باشند. در ادامه به این عوامل می پردازیم:

کیفیت اوزون تولید شده

اوزون پزشکی در شرایط خاصی تولید می شود و اگر از کیفیت پایینی برخوردار باشد نمی توان انتظار داشت تاثیر بسزایی داشته باشد. به طور معمول اوزون در پزشکی توسط ژنراتورهای مخصوص اوزون ساز تولید می شوند. این ژنراتورها انواع مختلفی دارند. بهترین اوزون سازهای پزشکی توانایی تولید اوزون در 5 درصد حجمی را دارا هستند. در حال حاضر ژنراتورهای اوزون ساز آلمانی بهترین انواع موجود در بازار هستند که می توانند این غلظت را تولید کنند. متاسفانه شرکت های دیگر که دست به تولید این ژنراتورها زده اند، از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند و غلظت اوزون آن ها بسیار کمتر است. بنابراین اگر به کلینیکی برای اوزون درمانی مراجعه می کنید باید مطمئن شوید که از دستگاه های با کیفیت استفاده می کنند. بهترین کلینک های اوزون تراپی در تهران از ژنراتورهای آلمانی استفاده می کنند.

تخصص پرسنل

شخصی که برای شما اوزون تراپی را انجام می دهد باید از تبحر کافی برخوردار باشد. انتخاب روش مناسب با مشکل شما در اوزون تراپی تاثیر بسزایی در درمان شما دارد. اوزون در پزشکی با روش های مختلفی استفاده می شود. برخی از این روش ها عبارتند از:

اتوهموتراپی

به طور معمول از این روش، برای درمان بیماری های عفونی و تقویت سیستم ایمنی استفاده می شود. در این روش مقداری از خون شخص گرفته می شود و در خارج از بدن با اوزون ترکیب می شود. سپس به خود شخص تزریق می شود.

سونای اوزون

از این روش بیشتر برای درمان بیماری های پوستی و التهاب های آن استفاده می شود. این روش با استفاده از دستگاه مخصوصی انجام می شود. در این روش سر و گردن شخص بیرون می باشد و گاز اوزون در ترکیب با بخار آب به پوست شخص می رسد.

اوزون با استفاده از کاتتر

اوزون تراپی با استفاده از کاتتر به طور معمول برای عفونت های موضعی مانند عفونت های واژینال، عفونت گوش و حلق و موارد اینگونه استفاده می شود. استفاده از این روش غیرتهاجمی محسوب می شود ولی اگر فرد متخصص نباشد می تواند باعث سوزش پوستی و آسیب به پوست و مخاط شود.

بنابراین شخصی که فرآیندها را انجام می دهد باید از تبحر خاصی برخوردار باشد.

جمع بندی

همانطور که گفتیم، اوزون تراپی روشی موثر برای درمان بیماری های مختلف می شود. تحقیقات مختلف از سال 1984 ثابت کرده اند که اوزون می تواند جایگزین درمان های مختلف در مشکلات متفاوت شوند. کیفیت ژنراتورهای اوزون ساز و پزشک معالج می تواند تاثیر بسزایی در درمان داشته باشد. در حال حاضر شرکت های مختلفی اقدام به تولید ژنراتورهای اوزون ساز می کنند. اما بهترین کیفیت این دستگاه ها مربوط به شرکت های آلمانی می باشد.

کلینیک اوزون تراپی دکتر بحرانی با استفاده از بهترین دستگاه ها و کادر مجرب بهترین روش درمانی را برای شما انتخاب می کند. به گونه ای که با گذشت چند جلسه شما تغییرات را به خوبی احساس می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *